Deutsch English

Manufacturer information

VALLEJO Wash
More products

Manufacturer

Categories

Quick purchase

Please enter the article no. from our catalogue.

Complete Programm

More about...

New products

35; WW2 German Tanker

35; WW2 German Tanker
Our previous price 15,99 EUR
Now only 11,99 EUR
you save 25 % / 4,00 EUR
19 % VAT incl. excl. Shipping costs

Model Wash BROWN 35ml (Preis /1 l = 141,43 euro)

Model Wash BROWN   35ml   (Preis /1 l = 141,43 euro)
Zoom image

4,95 EUR

19 % VAT incl. excl. Shipping costs

Shipping time: 3-4 Days

Product no.: 87-76513
Model Wash BROWN   35ml   (Preis /1 l = 141,43 euro)

Model Wash BROWN 35ml

MODEL WASH/FILTER are liquid, transparent paints designed to create aging and weathering effects on armor, vehicles, aircraft, ships, figures and other miniatures and models as well as on dioramas

______________________________________________________________________________________

Hersteller : VALLEJO / Spanien

Vallejo Acryl Color auf Wasserbasis, ungiftig ohne Lösemittel

Spezialfarbe für MODELLBAUER. Nicht geeignet für Kinder unter 14 Jahren.

Verantwortlicher im Sinne der Produksicherheitsverordnung (GPSR) ist:

Hersteller
Acrylicos Vallejo S.L.U. · C/. Eusebio Millan 14 - 16, Poligono Industrial Sant Jordi ·

8800 Vilanova i la Geltru · ES · info@acrylicosvallejo.com · www.acrylicosvallejo.com

  ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- -                      

Manufacturer: VALLEJO / Spain

Vallejo Acrylic Color is water-based, non-toxic and solvent-free

Special paint for MODEL BUILDERS. Not suitable for children under 14 years.

The brand responsible within the meaning of the Product Safety Regulation (GPSR) is:

Hersteller  Acrylicos Vallejo

Acrylicos Vallejo S.L.U. · C/. Eusebio Millan 14 - 16, Poligono Industrial Sant Jordi ·

8800 Vilanova i la Geltru · ES · info@acrylicosvallejo.com · www.acrylicosvallejo.com

 

 

 

Customers who bought this product also bought the following products:

16, Goldgelb  17ml Flasche (Preis /1 l = 88,24 euro)

16, Goldgelb 17ml Flasche (Preis /1 l = 88,24 euro)

1,50 EUR (19 % VAT incl. excl. Shipping costs)
28; Verkehrsrot  17ml Flasche  (Preis /1 l = 88,24 euro)

28; Verkehrsrot 17ml Flasche (Preis /1 l = 88,24 euro)

1,50 EUR (19 % VAT incl. excl. Shipping costs)
87; Gelboliv  17ml Flasche   (Preis /1 l = 88,24 euro)

87; Gelboliv 17ml Flasche (Preis /1 l = 88,24 euro)

1,50 EUR (19 % VAT incl. excl. Shipping costs)
90; Reflektive Grün  17ml Flasche  (Preis /1 l = 88,24 euro)

90; Reflektive Grün 17ml Flasche (Preis /1 l = 88,24 euro)

1,50 EUR (19 % VAT incl. excl. Shipping costs)
35; German Infantry , Bastogne

35; German Infantry , Bastogne

15,75 EUR (19 % VAT incl. excl. Shipping costs)
35; US 101th Airborne Bastogne

35; US 101th Airborne Bastogne

14,75 EUR (19 % VAT incl. excl. Shipping costs)

Terms

Shopping cart

You do not have any products in your shopping cart yet.

Welcome back!

E-mail address:
Password:
Forgot your password?

Newsletter subscription

E-mail address:

Customer group


Customer group: Guest

Parse Time: 0.197s