Model Wash DARK GREY 35ml
MODEL WASH/FILTER are liquid, transparent paints designed to create aging and weathering effects on armor, vehicles, aircraft, ships, figures and other miniatures and models as well as on dioramas
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- -
Manufacturer: VALLEJO / Spain
Vallejo Acrylic Color is water-based, non-toxic and solvent-free
In a practical 17ml dropper bottle
Special paint for MODEL BUILDERS. Not suitable for children under 14 years.
The brand responsible within the meaning of the Product Safety Regulation (GPSR) is:
Hersteller Acrylicos Vallejo
Acrylicos Vallejo S.L.U. · C/. Eusebio Millan 14 - 16, Poligono Industrial Sant Jordi ·
8800 Vilanova i la Geltru · ES · info@acrylicosvallejo.com · www.acrylicosvallejo.com
Customers who bought this product also bought the following products:
16, Goldgelb 17ml Flasche (Preis /1 l = 88,24 euro)1,50 EUR (19 % VAT incl. excl. Shipping costs) |
|
28; Verkehrsrot 17ml Flasche (Preis /1 l = 88,24 euro)1,50 EUR (19 % VAT incl. excl. Shipping costs) |
|
87; Gelboliv 17ml Flasche (Preis /1 l = 88,24 euro)1,50 EUR (19 % VAT incl. excl. Shipping costs) |
|
90; Reflektive Grün 17ml Flasche (Preis /1 l = 88,24 euro)1,50 EUR (19 % VAT incl. excl. Shipping costs) |
|
XF11 Japan Navy Grün 23ml Glas (Preis/1L 217,39 ¤)5,00 EUR (19 % VAT incl. excl. Shipping costs) |
|
XF2 White 23ml Glas (Preis/1L 217,39 ¤)5,00 EUR (19 % VAT incl. excl. Shipping costs) |
|
